اخبار
 
کتر محمدحسن دوگانی معاون حقوقی ، مجلس و هماهنگی استانهای دانشگاه پیام نور و دکتر کریم نجفی معاون فرهنگی ، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور  روز چهارشنبه 30/01/1396 ضمن بازدید از تعدادی از مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان قزوین در نشست صمیمانه ای که  با حضور روسای مراکز و واحد ها و مدیران ستادی دانشگاه پیام نوراستان قزوین و همچنین نماینده شریف مردم قزوین درمجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم شریف تاکستان درمجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین شهر اسفرورین برگزار گردید  شرکت نمودند.
دکتر سید رضا مهرنیا رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین ضمن خیر مقدم به معاونین دانشگاه پیام نور ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهر اسفرورین با اشاره به قابلیت وتوانمندی های دانشگاه پیام نور استان قزوین این امر را موقعیتی مناسب برای تحقق بسیاری از اهداف وراهبردهای سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور دانست .دکتر مهرنیا عنوان داشت دانشگاه پیام نور استان قزوین دارای 3 مرکز ( قزوین ،تاکستان و بویین زهرا ) و5 واحد ( الوند ،آوج، آبیک، دانسفهان و شال ) و یک واحد در دست اقدام( اسفرورین) می باشد که به لحاظ آمایش جغرافیایی وضعیت واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور در سطح استان بسیار مطلوب می باشد و دانشگاه پیام نور پوشش خوبی در جذب دانشجو در سطح استان داشته است .
رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین در این نشست ضمن تشریح کلی وضعیت آموزشی و پژوهشی و حوزه های اداری دانشگاه و ارائه اقدامات بعمل آمده تاکنون و بیان اهداف پیش بینی شده در سال جاری ، گزارشی از چشم انداز مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان قزوین را بیان نمود .
ایشان با اشاره به کسب افتخارات دانشجویان این دانشگاه در عرصه های مختلف و توانایی دانشگاه پیام نور استان قزوین در زمینه رشته های هنری و صنایع دستی  ،نانو ، معادن ، صنایع کشاورزی و شیمی اظهار داشت امیدواریم درسال تولید واشتغال باحمایت مسئولین بتوانیم به سمت کارآفرینی و ورود به این عرصه مهم حرکت نماییم .
درادامه دکتر دوگانی معاون حقوقی ، مجلس و هماهنگی استانهای دانشگاه پیام نور با اشاره به جایگاه علم در آیات وروایات ، دستیابی به اقتدار در ابعاد مختلف بین المللی را منوط به اقتدار علمی دانست وعنوان داشت نگرانی دشمنان ما در دنیا این است که می دانند اگر کشوری مانند ایران با عزم و اراده وارد عرصه های علمی شود می تواند بسیار تاثیر گذار باشد . برهمین اساس سیاست های کلی نظام بر توسعه ی دانش بنیان و علم محور کشور ترسیم شده است . وخاطر نشان شد بنا برتاکید مقام معظم رهبری سند سیاست های کلی برنامه ششم ، براساس 3 محور مهم اقتصاد مقاومتی ، پیش تازی در عرصه علم و فناوری و مقاوم سازی فرهنگی تهیه  و تنظیم گردیده است .
دکتر دوگانی بیان داشت علی رغم تحریم ها، جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف از جمله مباحث علمی پیشرفت زیادی داشته است بطوری که در حال حاضر رتبه علمی ایران  در دنیا بسیار ارزنده ومقبول است که این جز با ایثار ومقاومت و جانفشانی اساتید و علمای ما میسر نگردیده است .
ایشان همچنین خاطر نشان شد دانشگاه پیام نور زمانی در کشور ایجاد گردید که سد کنکور معضلی برای جوانان مابود . دکتر دوگانی با اشاره به کیفیت استاندارد آموزش در دانشگاه پیام نور ، پذیزش نزدیک به 25 درصد از دانش آموختگان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی در سال گذشته را گویای این مطلب دانست .
معاون حقوقی ، مجلس و هماهنگی های دانشگاه پیام نور با اشاره به تصویب هاب بین المللی دانشگاه پیام نور اظهار داشت دانشگاه پیام نور می تواند به عنوان یک دانشگاه برتر در عرصه بین المللی نقش ایفا نماید و جوانان متخصصی در کشورهای اسلامی تربیت کند .
دکتر دوگانی توجه به استعدادهای منطقه و آمایش سرزمین را از نکات مهم در معرفی و تخصیص رشته در مراکز و واحد ها دانست وعنوان داشت توسعه و تقویت دانشگاه پیام نور ورفع مشکلات مراکز و واحدها در سطح کشور از اهداف مهم مسئولین دانشگاه پیام نور است .
همچنین دکتر  کریم نجفی معاون فرهنگی ،  اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور  نیز با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی با شاخص تولید و اشتغال را الگوی بسیار خوبی برای نگاه ویژه در تمامی فعالیت ها دانست و بیان داشت باید بتوانیم با استفاده از ظرفیت دانشگاه پیام نور برای رسیدن به قله های علم و فناوری و پیشرفت کشور در عرصه های تولید و اشتغال و رشد اقتصاد کشور استفاده نماییم .
دکتر نجفی عنوان داشت امیدواریم بتوانیم  با بهره مندی از قابلیت و توانمندی اساتید و دانش آموختگان دانشگاه پیام نور ، توسعه ی شرکت های دانش بنیان و همچنین اصلاح زیر ساختها ، بکار گیری امکانات مناطق مختلف در سطح کشور و رفع موانع و مشکلات دانشگاه در جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران گام موثری برداریم .
ایشان با اشاره به استعداد وتوانمندی های منطقه اسفرورین در زمینه های مختلف علی الخصوص کشاورزی اظهار امیدواری کرد بتوان با اخذ کد دانشگاه پیام نور اسفرورین رشته های بیشتری مانند کشاورزی و صنایع دستی که مرتبط با امکانات موجود منطقه است به این شهر اختصاص داده شود تا باجذب بیشتر دانشجو و تربیت نیروی متخصص زمینه اشتغال و تولید برای جوانان این منطقه  بیشتر فراهم گردد .
حاج بهمن طاهرخانی نماینده مردم شریف تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیزدر این نشست با تاکید براهمیت ارزش علم بیان داشت امروزه در دنیا پیشرفت مراکز آموزش عالی خصوصاً مراکز دانش بنیان به عنوان یکی از شاخص های توسعه پایدار مطرح می باشد که هدف مانیز باید گسترش سطح دانش عالی در کشور باشد که در این زمینه باید موانع پیش رو رفع گردد .
ایشان همچنین عنوان داشت انتظار داریم با پیگیری های بعمل آمده کد دانشگاه پیام نور اسفرورین اخذ گردد.
همچنین در این نشست صمیمانه اعضاء هیات موسس دانشگاه پیام نور اسفرورین با ارائه گزارشی از شروع فعالیت دانشگاه پیام نور در این شهر ، به وجود مراکز علمی به عنوان انگیزه ای برای اهمیت بیشتر به مسائل علمی در منطقه اشاره نمودند وخواستار تخصیص کد دانشگاه پیام نور اسفرورین گردیدند .
 
 
امتیاز دهی
 
 

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما